Takže tady jsou pravidla:1. nekopírovat, pokud chceš něco zkopírovat napiš to do reklam a domluvíme se (když napíšu ke článku: kopírování povoleno, můžete to zkopírovat a pak musíte napsat do komentářů: 1. že jsi to zkopíroval
2. tvůj blog
kopírovat pouze se zdrojem, nebo vám bude hrozit zablokování IP adresy!
2. nebude se tu psát tímto způsobem: AnhóY, YáQ se MášQ?. pokud tak psát budete, bude vám hrozit zablokování IP!
3.nebudou tu sprostá slova, nebo vám budu vám muset zablokovat IP adresu!
4.kdo bude opakovaně porušovat pravidla, zablokuju mu IP adresu!
možná ještě něco dopíšu.
Kdy tu jsme:
vždy v úterý, občas v pátek, v sobotu a v neděli, ale nejméně nás tu čekejte v pondělí, středu a čtvrtek
růžová citronelinka


Důležité: Aktuálně nic, jenom že tu moc nebudu, jako obvykle. A možná bude na blogu chat, jestli přemluvím taťku.

Leden 2011

Český jazyk-jazyk našeho národa nebo zkomolenina

20. ledna 2011 v 13:58 | míťa |  ostatní
Český jazyk... Pod tímto pojmem se dá představit spoustu věcí-škola, učení, vyjmenovaná slova, vzory, pády, sloh, čtení, čtenářský deník a jiné, ale také věty typu: caw, YááQ sQe mášQ? Tyto věty jsou doslova příšerné, hnusné a odporné. Nechápu, jak někdo může takto zneuctívat náš jazyk, náš NÁRODNÍ jazyk! A nebo třeba někdo napíše: ahojky jak se mas jukni na muj blogíííís pls dik. To je taky hrůza! Jediní kteří takto píší a nevadí mi jsou cizinci. Ale jakto, že takto píšou češi? Jak můžou takto zneuctívat náš jazyk? Nebo jsou prostě jen líní kliknou na klávesu Shift a nebo jsou z jiné země. Ale téma je Český jazyk a ne zkomoleniny českého jazyka, takže Vám o něm něco řeknu. Český jazyk se vyvinul ze staroslověnštiny (ne ze staroslovenštiny či slovenštiny!) má 7. pádů podle kterých se skloňují: podstatná jména, přídavná jména, zájmena (nikoliv zajmena či zájména a už vůbec ne zajména!) a číslovky.

Pády:

1. pád-Kdo, co?
2.pád-(bez) Koho, čeho?
3.pád-(k, ke)Komu, čemu?
4.pád-(vidím) Koho, co?
5.pád-Oslovujeme, voláme
6.pád-(o) Kom, čem?
7.pád-(s) Kým, čím?

Slovesa se časují ve třech osobách, dvou číslech, třech časech a třech způsobech.
Dále je 5 neohebných druhů slov (nedá se měnit jejich tvar. Jsou to: příslovce, předložky, spojky, částice a citoslovce.

Podstatná jména se dělí na tři rody-mužský, ženský a střední. Mužský rod se dále dělí na životný a neživotný. Rod střední má čtyři vzory-město, moře, kuře a stavení., rod ženský také čtyři-žena, růže, píseň a kost a rod mužský dva neživotné-hrad a stroj, čtyři živtoné-pán, muž, předseda a soudce a dva neživotné pomocné vzory-les a rybník.

Snad se Vám tento článek líbil a také Vás poučil.

míťa

Ahój! aneb zpátky na blogu

19. ledna 2011 v 16:47 | míťa a Majka
Takže začneme. Dlouho jsem tu nebyla, jak jste si určitě všimli. Ale to se změní! A můžu vám slíbit, že o prázdniny, zítra a pozítří dopoledne a večer a taky o víkendy tenhle blog pojede! O sto šest! (zítra a pozítří proto, že máme ředitelský volno ve škole-porucha topení a dopoledne proto, že to nezahrnuje kroužky) Takže sem nezapomeňte přijít! Co nevidět změním dess na zimní a taky udělám nové první kolo SONB (tamto neplatí). Jinak u mě dopadly pololetky jakž takž dobře(juchůůůůůůůůůůů) a jediná která ještě není oznámkovaná je z matiky. Možná že budu dělat i komiks a budu sem přidávat některé svoje výtvory v malování. Ale je tu ještě jedna věc!Tento blog má novou spoluadminku! Věřte nevěřte, ale opravdu ANO! Její přezdívka je Majka (né MÁJKA)

A teď něco od ní:Ahoj, já jsem Majka a ráda bych přispěla na tento blog články o bylinkách, ochraných a léčivých kamíncích a jiných poučných informacích např. z ochrany přírody. Až vše důkladně a zodpovědně připravím, ihned se ozvu, snad se Vám něco z těchto informací bude líbit.
Majka

PS:Kdo je Majka Vám neřeknu ale není vymyšlená a nejsem to já takže mlčííííííííííííím!